Jak vybrat správný regál

Rozhodujete se jak si vybrat správný regál do skladu, archívu, garáže nebo do sklepa?

Při výběru regálu je samozřejmě důležité zvolit optimální rozměr (výšku, šířku a hloubku regálu), a to tak, aby byl maximálně využit daný prostor (s projektem plošného rozmístění vám rádi pomůžeme).

Kromě rozměrů hraje roli i typ konstrukce v závislosti na způsobu montáže, ale hlavně na předpokládaném způsobu využití regálů a jeho  místě určení.

Níže najdete základní charakteristiky, výhody a nevýhody jednotlivých typů regálů.

Výhody a nevýhody skupiny celokovových šroubovaných regálů

Stručný popis skupiny zboží: Tyto regály mají stojiny (nohy) z válcovaného perforovaného L-profilu, ke kterým se pomocí šroubků a matek připevní celokovové přestavitelné police. K dostání je provedení z pozinkovaného plechu nebo komaxitovou úpravou (prášková barva) v barvě bílé.

Díky celokovovému provedení a povrchové úpravě jsou tyto regály odolnější proti vlhkosti a navíc snadno omyvatelné. Lehčí konstrukce usnadňuje manipulaci s regálem. Konstrukce umožňuje velkou variabilitu v nastavení výšky polic a vytváření regálových řad pomocí dodatečných polic a stojin (viz dodatečná výbava).

Nevýhodou může být nižší nosnost vzhledem k typu konstrukce a déletrvající montáž pomocí šroubů (jsou součástí balení).

Výhody a nevýhody skupiny montovaných regálů s DTD policí

Stručný popis skupiny zboží:  Tyto regály mají stojiny (nohy) z válcovaného perforovaného L-profilu, ke kterým se systémem jazýčků a prolisů připevní kovová konstrukce pro vložení DTD polic (dřevotřísková deska). Police jsou výškově nastavitelné a navíc jsou vyztuženy příčnými kovovými podpěrami. K dostání je provedení z pozinkovaného plechu nebo komaxitovou úpravou (prášková barva) v barvě bílé případně šedé.

Hlavní výhodou tohoto typu regálu je snadná a rychlá montáž bez použití spojovacího materiálu a nářadí a vysoká nosnost díky stabilní konstrukci. U modelů s dělenou stojinou je možno regál rozložit na dvě poloviny a využít jej např. jako dílenský stůl.

Mezi nevýhody patří zejména omezené využití v prostorech se zvýšenou vlhkostí (z důvodu náchylnosti DTD desky vůči vlhkosti).

Výhody a nevýhody skupiny montovaných regálů s kovovou policí

Stručný popis skupiny zboží: Tyto regály mají stojiny (nohy) z válcovaného perforovaného L-profilu, ke kterým se systémem jazýčků a prolisů připevní kovová konstrukce pro vložení kovové police. Police jsou výškově nastavitelné a navíc jsou vyztuženy příčnými kovovými podpěrami. K dostání je provedení z pozinkovaného plechu nebo komaxitovou úpravou (prášková barva) v barvě bílé.

Tato skupina regálů spojuje výhody šroubovaných celokovových regálů a montovaných regálů s DTD policí. Konstrukce s vysokou nosností je zároveň díky svému celokovovému provedení odolná proti vlhkosti, je lehce omyvatelná a snadno sestavitelná bez použití nářadí a spojovacího materiálu.

Nevýhodou je především vyšší pořizovací cena.

Výhody a nevýhody skupiny plastových regálů

Stručný popis skupiny zboží: Celoplastová lehká konstrukce s policemi, které nejsou výškově přestavitelné. K dostání pouze v černé barvě. Montáž bez použití spojovacího materiálu a nářadí.

Hlavní výhodou je velmi lehká konstrukce vhodná i do vlhkého prostředí.

Nevýhodou je hlavně větší křehkost a nízká nosnost. Police není možno výškově přestavět.

STRUČNÉ SROVNÁNÍ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ REGÁLŮ

 

Výhody

Nevýhody 

Celokovové šroubované regály Odolnost proti vlhkosti, lehká konstrukce, vysoká variabilita  Nižší nosnost, déletrvající montáž  
Montované regály s DTD policí  Vysoká nosnost, snadná montáž bez nářadí a šroubů, přestavitelné police  Nevhodné do vlhkých prostor 
Montované regály s kovovou policí  Vysoká nosnost, snadná montáž bez nářadí a šroubů, odolné proti vlhkosti, přestavitelné police  Vyšší pořizovací cena 
Plastové regály Lehká konstrukce, odolné proti vlhkosti  Nízká nosnost a žádná variabilita