Jak si vybrat správný regál
Při výběru regálu je samozřejmě důležité zvolit optimální rozměr (výšku, šířku a hloubku regálu), a to tak, aby byl maximálně využit daný prostor (s projektem plošného rozmístění vám rádi pomůžeme).
Kromě rozměrů hraje roli i typ konstrukce v závislosti na způsobu montáže, ale hlavně na předpokládaném způsobu využití regálů a jeho místě určení.
Níže najdete základní charakteristiky, výhody a nevýhody jednotlivých typů regálů.
Výhody a nevýhody skupiny celokovových šroubovaných regálů
Stručný popis skupiny zboží: Tyto regály mají stojiny (nohy) z válcovaného perforovaného L-profilu, ke kterým se pomocí šroubků a matek připevní celokovové přestavitelné police. K dostání je provedení z pozinkovaného plechu nebo komaxitovou úpravou (prášková barva) v barvě bílé.
Díky celokovovému provedení a povrchové úpravě jsou tyto regály odolnější proti vlhkosti a navíc snadno omyvatelné. Lehčí konstrukce usnadňuje manipulaci s regálem. Konstrukce umožňuje velkou variabilitu v nastavení výšky polic a vytváření regálových řad pomocí dodatečných polic a stojin (viz dodatečná výbava).
Nevýhodou může být nižší nosnost vzhledem k typu konstrukce a déletrvající montáž pomocí šroubů (jsou součástí balení).
Výhody a nevýhody skupiny montovaných regálů s DTD policí
Stručný popis skupiny zboží: Tyto regály mají stojiny (nohy) z válcovaného perforovaného L-profilu, ke kterým se systémem jazýčků a prolisů připevní kovová konstrukce pro vložení DTD polic (dřevotřísková deska). Police jsou výškově nastavitelné a navíc jsou vyztuženy příčnými kovovými podpěrami. K dostání je provedení z pozinkovaného plechu nebo komaxitovou úpravou (prášková barva) v barvě bílé případně šedé.
Hlavní výhodou tohoto typu regálu je snadná a rychlá montáž bez použití spojovacího materiálu a nářadí a vysoká nosnost díky stabilní konstrukci. U modelů s dělenou stojinou je možno regál rozložit na dvě poloviny a využít jej např. jako dílenský stůl.
Mezi nevýhody patří zejména omezené využití v prostorech se zvýšenou vlhkostí (z důvodu náchylnosti DTD desky vůči vlhkosti).
Výhody a nevýhody skupiny montovaných regálů s kovovou policí
Stručný popis skupiny zboží: Tyto regály mají stojiny (nohy) z válcovaného perforovaného L-profilu, ke kterým se systémem jazýčků a prolisů připevní kovová konstrukce pro vložení kovové police. Police jsou výškově nastavitelné a navíc jsou vyztuženy příčnými kovovými podpěrami. K dostání je provedení z pozinkovaného plechu nebo komaxitovou úpravou (prášková barva) v barvě bílé.
Tato skupina regálů spojuje výhody šroubovaných celokovových regálů a montovaných regálů s DTD policí. Konstrukce s vysokou nosností je zároveň díky svému celokovovému provedení odolná proti vlhkosti, je lehce omyvatelná a snadno sestavitelná bez použití nářadí a spojovacího materiálu.
Nevýhodou je především vyšší pořizovací cena.
Výhody a nevýhody skupiny plastových regálů
Stručný popis skupiny zboží: Celoplastová lehká konstrukce s policemi, které nejsou výškově přestavitelné. K dostání pouze v černé barvě. Montáž bez použití spojovacího materiálu a nářadí.
Hlavní výhodou je velmi lehká konstrukce vhodná i do vlhkého prostředí.
Nevýhodou je hlavně větší křehkost a nízká nosnost. Police není možno výškově přestavět.
STRUČNÉ SROVNÁNÍ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ REGÁLŮ
Výhody |
Nevýhody |
|
Celokovové šroubované regály | Odolnost proti vlhkosti, lehká konstrukce, vysoká variabilita | Nižší nosnost, déletrvající montáž |
Montované regály s DTD policí | Vysoká nosnost, snadná montáž bez nářadí a šroubů, přestavitelné police | Nevhodné do vlhkých prostor |
Montované regály s kovovou policí | Vysoká nosnost, snadná montáž bez nářadí a šroubů, odolné proti vlhkosti, přestavitelné police | Vyšší pořizovací cena |
Plastové regály | Lehká konstrukce, odolné proti vlhkosti | Nízká nosnost a žádná variabilita |