Revize regálů

Vážení zákazníci,

rádi držíme krok s dobou, proto Vám nově nabízíme pravidelné roční kontroly technického stavu regálů, neboli revize. Tyto revize provádíme ve spolupráci s našim obchodním akreditovaným partnerem v rámci celé České Republiky a částečně Slovenska. Dovolte, abychom Vám tuto službu více přiblížili v 5 bodech uvedených níže:

1) Proč se revize regálů provádí?

Revize regálů se provádí z povinnosti nařízení vlády č.378/2001 Sb., kdy zaměstnavatel je povinen pro své zaměstnance zajistit bezpečné prostředí pro výkon práce. Tímto se rozumí zajistit bezvadný stav všech technických zařízení, tedy i regálů. Snahou je jak zabránit zřícení regálu, nebo jeho části, tak i předejití k újmě na zdraví a produktu uskladněného v regálu.

2) Jak se revize regálů provádí?

Revizi provádíme dle platné normy ČSN EN 15635 a to nejméně 1x za 12 měsíců tak, jak ukládá nařízení vlády. Revize je zejména vizuální, se zaměřením především na nosné prvky regálové konstrukce. Případné odchylky, průhyby apod., jsou měřeny laserem, nebo vodní váhou. V praxi to funguje tak, že revizní technik obchází regály a sepisuje jejich technický stav. Tyto zápisky pak slouží jako podklad pro vypracování revizní zprávy, která je následně doručena k zákazníkovi.

3) Na co je revize zaměřena?

Samotná revize je zaměřena na následující body:

  • Stav rámů, sloupů a příček
  • Stav, průhyb a zajištění nosníků a polic
  • Označení regálů a jejich nosností
  • Stav kotvení regálů
  • Stabilita
  • Tuhost spojů
  • Svislost a vodorovnost
  • Příslušenství a průvodní dokumentace

4) Co všechno je v revizi obsaženo?

Během revize je každý regál opatřen kontrolní a evidenční nálepkou a je mu přiděleno evidenční číslo (pokud ho ještě nemá). Je-li na regálu nalezena závada v podobě poškozeného dílu, je tento díl označen barevnou nálepkou (dle normy – zelená, žlutá, nebo červená). Revize dále obsahuje vypracování revizní zprávy a evidenci provozovaných regálů. Je-li potřeba, je tato evidence přehledně zpracována i v elektronické podobě pro lepší orientaci. Revize vždy obsahuje pojistné krytí, a to do výše 5 000 000 Kč. V revizi je kalkulován nájezd revizního technika + čas strávený na cestě, provedení samotné revize, vypracování a vystavení revizních protokolů, včetně závěru, vyhodnocením a příslušným doporučením k odstranění zjištěných závad.

5) Jaký je výsledek kontroly?

Jako výsledek kontroly považujte obdržení kompletní revizní zprávy a evidence. Tato revizní zpráva pak dále slouží jako doklad pro kontrolu bezpečnosti práce, ať už interním BOZP technikem, nebo jiným kontrolním orgánem, jako např. oblastním inspektorátem bezpečnosti práce.

Rádi pro Vás připravíme kalkulaci revize regálů ve Vaší firmě, a to zcela zdarma. V případě zájmu o cenovou nabídku nás prosím kdykoliv kontaktujte.  Rádi Vám také zodpovíme jakékoliv dotazy.

Nezávazná poptávka revize regálů


Váš dotaz

*Takto označená položka je povinná k vyplnění


Proč my

Většinu zboží máme skladem

Vaše zboží doručíme ve většině případů do 2 pracovních dnů

Doprava zdarma
po celé ČR

Na všechny vaše objednávky od 5000 Kč doprava zdarma

500 odběrných míst po celé ČR

Nebo kamkoli v celé ČR doručíme přepravní službou

95% našich zákazníků náš obchod doporučuje

Většina našich zákazníků by nás doporučila svým známým